• 31 PAŹ 23

    „Pielęgniarka i Położna” to nowy tytuł i nowa jakość biuletynu OIPiP w Rzeszowie

    „Pielęgniarka i Położna” to nowy tytuł biuletynu wydawanego przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie. Jeszcze ciepłe i pachnące farbą drukarską egzemplarze pisma właśnie przyjechały z drukarni. Wkrótce trafią do placówek ochrony zdrowia, w których pracują pielęgniarki i położne zrzeszone w naszej izbie.

    Nasze środowiskowe pismo ukazuje się nie tylko pod nowym tytułem, ale też w nowoczesnej szacie graficznej. W środku znajdziecie dużo ciekawych i użytecznych treści. Na okładce „występuje” Barbara Świetlik, przewodnicząca ORPiP w Rzeszowie, z którą rozmawiamy na łamach biuletynu. Redaktor naczelną pisma jest Małgorzata Sowa, wiceprzewodnicząca ORPiP w Rzeszowie.

    – Koleżanki i Koledzy sygnalizowali nam pilną potrzebę zmian. Było wyraźne oczekiwanie, że nasze pismo środowiskowe podniesiemy na wyższy poziom, tak pod względem treści, jak i formy. Pracowaliśmy nad tym od kilku miesięcy. Mam nadzieję, że czytelnicy zauważą i docenią zmiany – mówi Barbara Świetlik. I dodaje, że już wkrótce (trwają końcowe prace) zostanie uruchomiona nowa strona internetowa izby.

    Na łamach biuletynu „Pielęgniarka i Położna”, który liczy 32 strony, znajdziemy m.in. przegląd najważniejszych wydarzeń, informacje z prac samorządu pielęgniarek i położnych, stanowiska, opinie i porady prawne, artykuły z zakresu praktyki pielęgniarskiej i położniczej, kondolencje, gratulacje i podziękowania. Pismo rozprowadzane jest nieodpłatnie wśród pielęgniarek i położnych zrzeszonych w rzeszowskiej izbie.