Szkolenie z zakresu medycyny ekstremalnej i medycyny podróży

Polska Misja Medyczna zaprasza lekarzy, położne, pielęgniarki i pielęgniarzy oraz ratowników medycznych, którzy chcą podwyższać swoje kompetencje w dziedzinie medycyny ekstremalnej i medycyny podróży, do udziału w Kursie T4 Travel, Trauma Tropics, Tactics, który odbędzie się w dniach 14-15 października w Krakowie.  Tematyka: zachowania w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia podczas podróży.

Kurs T4 to autorski program Polskiej Misji Medycznej opracowany w oparciu o międzynarodowe wytyczne, m.in. Europejskiej Rady Resuscytacji i Komitetu TC3, oraz wieloletnie doświadczenia misyjne PMM. Kurs odbywa się pod honorowym patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Szczegółowa tematyka obejmuje zachowania w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia podczas podróży, a ćwiczenia są prowadzone w małych grupach na podstawie scenariuszy symulacyjnych. Trenerami są eksperci Polskiej Misji Medycznej z doświadczeniem zdobytym m.in. podczas misji medycznych i stabilizacyjnych. Uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat w języku polskim i angielskim.

Atutem kursu jest jego praktyczny aspekt oparty wyłącznie na wiedzy niezbędnej do pracy w warunkach zwiększonego ryzyka, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, ewakuacji i ratowania życia. Podczas intensywnej części warsztatowej uczestnicy ćwiczą umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów.

Informacje na stronie: https://pmm.org.pl/kurs-t4-dla-medykow-pazdziernik