Firma ALLTUS Sp. z o.o., zaprasza do udziału w planowanych na rok 2025, kolejnych edycjach webinarów skierowanych do Położnych:
„Nowości w Ginekologii i Położnictwie – Webinarium dla Położnych 2025 Cz.I” – 31.05.2025 r. (niżej program)
„Nowości w Ginekologii i Położnictwie – Webinarium dla Położnych 2025 Cz.II” – 13.09.2025r.
Komitet Naukowy:
Prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, Prof. dr hab. n. med. Tomasz Paszkowski.
Strona www: https://www.alltus.pl/polozna-2025/
W dniach 17-19 lipca na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się V Kongres Młodej Nauki. To wyjątkowa okazja dla młodych naukowców, aby zaprezentować wyniki badań, podzielić się swoimi tezami i nawiązać cenne kontakty naukowe. To wydarzenie o wyjątkowym, międzynarodowym charakterze, dzięki czemu co roku gromadzi setki młodych naukowców, studentów i doktorantów z Polski i zza granicy.
W zeszłorocznej edycji Kongresu udział wzięło aż 400 prelegentów z przeszło 80 ośrodków naukowych. Organizatorzy zapraszają do zgłaszania paneli (do 30 marca). Link do rejestracji: Rejestracja – Kongres Młodej Nauki
Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza do udziału w szkoleniu SYSTEMY OCENY SZPITALI – AUTORYZACJA I AKREDYTACJA, przygotowującym do wdrożenia systemów oceny jakości funkcjonowania szpitali. Termin: czerwiec-lipiec 2025
Formuła: hybrydowa – 40h wykładów online + 40h warsztatów stacjonarnych
Dla kogo: osoby odpowiedzialne za jakość, kadra zarządzająca, pielęgniarki naczelne
Koszt udziału: 2 500 zł
Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!
Zgłoszenia do 20 maja 2025 lub do wyczerpania limitu
Start rekrutacji: 5 maja 2025
Formularz rekrutacyjny:
https://forms.cloud.microsoft/e/axjscTP7dS
Więcej informacji i kontakt: ckpkm@ur.edu.pl | tel. 17 872 1267
W dniach 24-25 października w Jachrance pod Warszawą odbędzie się druga edycja Wspólnej Konferencji Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku oraz Sekcji Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. To wyjątkowe spotkanie naukowe, którego celem jest stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy, doświadczeń i nabywania nowych umiejętności w dziedzinach kardiologii sportowej i rehabilitacji kardiologicznej. W ramach wydarzenia zaplanowano szereg wykładów merytorycznych, a także zaproszono wybitnych ekspertów. W programie konferencji nie zabraknie również paneli dyskusyjnych, debat pro-kontra, warsztatów czy sesji przypadków klinicznych. Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie: https://wspolnaptk.pl/
Serwis edukacjapacjenta.pl zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Edukacja pacjenta jako skuteczne narzędzie potwierdzające fakty oraz obalające mity na temat szczepień”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, patronat merytoryczny Polskiego Towarzystwa Położnych. W szkoleniu swoją wiedzą dzieli się dr n. med. Ewa Duszczyk, pediatra.
Link do strony ze szkoleniem: https://www.edukacjapacjenta.pl/programy/elearning/827/edukacja-pacjenta-jako-skuteczne-narzedzie#pageMain
Polskie Centrum Edukacji zaprasza na I Wakacyjną Konferencję Pielęgniarek i Lekarzy – Prawo w medycynie, która odbędzie się 4 lipca w Warszawie. Tematyka:
Formularz zgłoszeniowy: I Wakacyjna Konferencja Pielęgniarek i Lekarzy – Prawo w medycynie – POLSKIE CENTRUM EDUKACJI
Polskie Centrum Edukacji zaprasza na VII Ogólnopolską Konferencję Pielęgniarek Medycyny Szkolnej „Prawo i profilaktyka w pracy pielęgniarek medycyny szkolnej”, która odbędzie się w dniach 1 – 2 lipca w Warszawie.
Blok prawny – Mateusz Kępa, prawnik, ekspert prawa medycznego. W latach 2015–2020 pełnił funkcję Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta.
Prawo w medycynie szkolnej, dokumentacja w medycynie szkolnej, dokumentacja elektroniczna, wady postawy u uczniów – Damian Moszczyński, fizjoterapeuta.
Ataki paniki u uczniów jako niepokojące sposoby radzenia sobie z trudnościami – Adrianna Chmielewska psycholog, terapeuta TSR, oligofrenopedagog, psycholog szkolny i przedszkolny z 13 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Rozpoznawanie wskaźników przemocy wobec dzieci i młodzieży: rola pielęgniarki szkolnej w interwencji i wsparciu – mł. insp. w st. spoczynku, mgr Urszula Cur. Od 1997 do 2019 roku pełniła funkcję psychologa policyjnego w Komendzie Głównej Policji oraz Centralnym Biurze Śledczym Policji.
Samookaleczenia – przyczyny i rozpoznanie – mgr Urszula Cur
Dziecko z cukrzycą w szkole – Małgorzata Świdzińska, pielęgniarka specjalistka medycyny zachowawczej, edukatorka w cukrzycy, pielęgniarka szkolna.
Trudne rozmowy z rodzicami – Anna Daria Nowicka, socjolog, trener coach, członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej.
Jak przygotować atrakcyjną prezentację multimedialną i interesująco ją przedstawić – Jędrzej Dudkiewicz, dziennikarz.
Internet najszybsze narzędzie do wyszukiwania informacji o sprzętach medycznych przydatnych w gabinecie szkolnym – Piotr Guzowski, dyrektor ds. projektów, Medipment.pl.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej: www.pce.com.pl
25–26 września 2025 r. | Uniwersytet Gdański
Uniwersytet Gdański ma zaszczyt zaprosić do udziału w jednej z najważniejszych interdyscyplinarnych debat naukowych poświęconych ochronie zdrowia w Polsce.
Tegoroczna, III edycja Konferencji, zgromadzi wybitnych przedstawicieli świata nauki, prawa, bioetyki oraz zarządzania w ochronie zdrowia, którzy wspólnie podejmą refleksję nad najbardziej aktualnymi i wymagającymi tematami współczesnego systemu opieki zdrowotnej.
Zakres tematyczny obejmuje m.in.:
• odpowiedzialność karną, cywilną i zawodową przedstawicieli zawodów medycznych,
• regulacje dotyczące funkcjonowania podmiotów leczniczych,
• wyzwania prawne i etyczne wynikające z rozwoju nauk biomedycznych,
• zarządzanie instytucjami ochrony zdrowia w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu prawnym i społecznym.
Wśród prelegentów: uznani teoretycy i praktycy prawa medycznego, eksperci bioetyki, przedstawiciele świata nauki i menedżerowie systemu ochrony zdrowia.
Rejestracja:
https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx…
Strona wydarzenia: www.prawomedyczne.ug.edu.pl
W dniach 10–11 października w Warszawie odbędzie się pierwsze w Polsce Forum Opieki Zintegrowanej – ogólnopolska konferencja naukowo-edukacyjna, która po raz pierwszy w tak szerokim ujęciu podejmuje temat opieki zintegrowanej.
Wydarzenie zgromadzi ponad 400 lekarzy, pielęgniarek oraz menadżerów placówek medycznych z całego kraju. Organizatorem Forum jest Vicommi Media oraz Zakład Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, a jego znaczenie potwierdzają uzyskane patronaty honorowe, których udzielili: Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Senacka Komisja Zdrowia, Federacja Porozumienie Zielonogórskie, Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz Zakład Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Bogaty program merytoryczny, w tym m.in.:
• Koordynowana opieka nad pacjentem z wielochorobowością
• Nowe modele współpracy między POZ, AOS i opieką szpitalną
• Rola pielęgniarek i farmaceutów w systemie opieki zintegrowanej
• Praktyczne aspekty pracy zespołów interdyscyplinarnych
• Geriatria, choroby przewlekłe i zdrowie psychiczne – wyzwania i dobre praktyki
• Nowoczesne technologie wspierające opiekę nad pacjentem
• Wystąpienia wybitnych ekspertów, prezentacje badań i studiów przypadków
• Warsztaty praktyczne prowadzone przez doświadczonych specjalistów
• Dostęp do wystawy innowacyjnych rozwiązań
• Networking i wymiana doświadczeń między środowiskami medycznymi
🎫 W cenie biletu:
✔ Udział we wszystkich wykładach i warsztatach
✔ Imienny certyfikat z punktami edukacyjnymi
✔ Dostęp do wystawy innowacyjnych rozwiązań
✔ Nielimitowane przerwy kawowe
✔ Lunch w formie bufetu (dzień pierwszy konferencji)
Rejestracja: www.forumoz.pl
Wojewoda Śląski oraz Zespół ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego działający w ramach Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach
zapraszają
do udziału w XXII Ogólnokrajowej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej
„Żywienie enteralne i parenteralne ” oraz
XVI Ogólnokrajowej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej „NOMED 2025”,
które odbędą się 26 września w budynku Politechniki Śląskiej, ul. Krasińskiego 8
w Katowicach.
Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne.
Uczestnicy otrzymają certyfikat (punkty edukacyjne). Liczba miejsc limitowana. Zgłoszenia do uczestnictwa należy dokonać przez wypełnienie karty zgłoszenia i nadesłanie jej listownie do dnia 16.09.2025 roku na adres:
Iwona Woźniak
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
ul. Francuska 20-24, 40-027 Katowice
z dopiskiem „Konferencja 2025”
Vicommi Media zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji Akademia Kontroli Zakażeń, która odbędzie się w dniach 25–27 września w hotelu Sound Garden w Warszawie.
To jedno z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych w Polsce poświęconych diagnostyce, kontroli i leczeniu zakażeń. Program został opracowany z myślą o lekarzach, pielęgniarkach, diagnostach laboratoryjnych, epidemiologach i specjalistach ds. zapobiegania zakażeniom, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego.
Dlaczego warto wziąć udział?
Kompleksowy, aktualny program obejmujący m.in.:
🔹 Analityka medyczna w służbie diagnostyki zakażeń szpitalnych
🔹 Racjonalna antybiotykoterapia
🔹 Prewencja zakażeń na bloku operacyjnym
🔹 Zapalenia płuc
🔹 Pierwotne i wtórne zakażenia krwi
🔹 Wybrane aspekty szpitalnych inwazyjnych zakażeń grzybiczych
🔹 Sterylizacja medyczna
🔹 Higiena i epidemiologia szpitalna
🔹 Zakażenia skóry i tkanek miękkich – trudne sytuacje w diagnostyce i leczeniu szpitalnym
🔹 Nowoczesne rozwiązania w profilaktyce, kontroli i leczeniu zakażeń
W cenie biletu otrzymasz:
Rejestracja: Akademia Kontroli Zakażeń | Najważniejsza konferencja o zakażeniach w Polsce
Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe
Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku
w godz. 8.00-16.00,
w piątki w godz. 7.00-15.00
Sekretariat
Okręgowa Komisja Rewizyjna
Dział Prawa Wykonywania Zawodu
Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Pielęgniarek i Położnych
Okręgowy Sąd Pielęgniarek i Położnych