„RSV – realne zagrożenie dla małych pacjentów” – to temat webinaru, który odbędzie się 23 kwietnia w godz. 19.00-21.00. Swoją wiedzą podzielą się z uczestnikami spotkania prof. dr hab. n. med. Teresa Jackowska, prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz prof. dr hab. n. med. Ernest Kuchar, kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym WUM.
Link do wydarzenia: https://edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/47/webinar-23-04-2025
Polska Federacja Edukacji w Diabetologii zaprasza na XIX konferencję Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii, która odbędzie się 26 kwietnia w hotelu NOVOTEL AIRPORT, ul. 1 sierpnia 1 w Warszawie.
Link do rejestracji: https://www.uniwersytetzdrowia.pl/component/ohanah/copy-of-copy-of-copy-of-xvi-konferencja-pfed-1/registration.html?Itemid=111
Oddział Śląskiego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki zaprasza na XXIV Konferencję Naukowo-Szkoleniową, której tematem przewodnim są „Wyzwania w pielęgniarstwie anestezjologicznym i intensywnej opiece a obowiązek stałego aktualizowania wiedzy”. Miejsce: Szczyrk. Termin: 24-26 kwietnia. W programie sesje tematyczne, warsztaty, dyskusje o nowościach i zmianach.
Koszt uczestnictwa: 1300 zł (wpłaty do 28.02) i 1500 zł (wpłaty od 1.03). Opłata konferencyjna obejmuje:
Kontakt dla uczestników:
Natalia Lisiecka, tel. 570 600 989
natalia.lisiecka@med-space.pl
Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Położnych oraz Polskie Towarzystwo Pielęgniarek zapraszają na II Międzynarodową Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Zaawansowana praktyka pielęgniarska i położnicza w Polsce jako odpowiedź na potrzeby zdrowotne pacjentów”, która odbędzie się w dniach 28–29 kwietnia w Warszawie (Hotel Airport Okęcie, ul. Komitetu Obrony Robotników 24).
W trakcie wykładów, paneli eksperckich i warsztatów zaprezentujemy najnowsze wyniki badań i wnioski z dyskusji na temat nowych rozwiązań kompetencyjnych pielęgniarek i położnych w systemie opieki zdrowotnej w Polsce. Konferencja będzie doskonałą okazją do kontynuacji merytorycznych dyskusji dotyczących rozwoju zaawansowanej praktyki pielęgniarskiej (APN) i położniczej (APM) w Polsce.
Rejestracja: https://konferencja2025.nipip.pl/
W pięciu miastach odbędzie się 20. jubileuszowa edycja programu edukacyjnego dla polskich ginekologów/położników „NOWA GINEKOLOGIA”.
PROGRAM KONFERENCJI
9.00 – 9.10 XX lat minęło – garść wspomnień na dzień dobry – prof. Tomasz Paszkowski
9.10 – 9.30 Nowe rekomendacje PTGiP i PTMRiE dotyczące postępowania w niepłodności – najważniejsze zmiany z perspektywy gabinetu ginekologicznego – prof. Leszek Pawelczyk
9.30 – 9.50 Jak nie wejść na minę, wchodząc na salę operacyjną – znaczenie prehabiltacji w ginekologii operacyjnej – prof. Tomasz Paszkowski
9.50 – 10.10 Jaka jest według obecnego stanu wiedzy najbezpieczniejsza hormonalna terapia menopauzalna – prof. Violetta Skrzypulec-Plinta
10.10 – 10.30 Czego nie wiedzieliśmy rok temu – aktualia ginekologiczno-położnicze, cz.1 – prof. Tomasz Paszkowski
10.30 – 10.45 Lepiej o coś zapytać, niż czegoś nie wiedzieć – sesja pytań i odpowiedzi
10.45 – 11.15 Kawa z tortem jubileuszowym, odwiedziny stoisk Firm Partnerskich
11.15 – 11.35 Leczenie endometriozy – przykłady złych decyzji klinicznych – prof. Leszek Pawelczyk
11.35 – 11.55 Jak zapewnić pacjentce korzyści pozaantykoncepcyjne hormonalnej antykoncepcji – wskazówki praktyczne prof. Violetta Skrzypulec-Plinta
11.55 – 12.15 Onkologia ginekologiczna AD 2025 – najważniejsze zmiany z perspektywy gabinetu praktyka – prof. Jan Kotarski
12.15 – 12.35 Postępowanie w powikłaniach wczesnej ciąży – aktualne wytyczne – prof. Tomasz Paszkowski
12.35 – 12.55 Czego nie wiedzieliśmy rok temu – aktualia ginekologiczno-położnicze, cz.2 – prof. Violetta Skrzypulec-Plinta
12.55 – 13.10 Zagadki ultrasonograficzne – prof. Sławomir Woźniak
13.10 – 13.20 Quiz – sprawdźmy swoją wiedzę
13.20 – 13.50 Poczęstunek, odwiedziny stoisk Firm Partnerskich
13.50 – 14.10 Proste recepty na trudne przypadki – kilka przykładów z mojej praktyki – prof. Violetta Skrzypulec-Plinta
14.10 – 14.30 Kiedy pacjentka po leczeniu onkologicznym wraca do twojego gabinetu – kilka dobrych rad – prof. Jan Kotarski
14.30 – 14.50 Stany nagłe na dyżurze położnika – najlepsze algorytmy postępowania – prof. Tomasz Paszkowski
14.50 – 15.05 Lepiej o coś zapytać, niż czegoś nie wiedzieć – sesja pytań i odpowiedzi.
Link do rejestracji: Nowa Ginekologia 2025 – Alltus sp. z o.o.
W dniach 9-10 maja we Wrocławiu odbędzie się VI Wrocławskie Sympozjum Pielęgniarek Operacyjnych. Temat Sympozjum: „Operacyjne Rewolucje: Pielęgniarstwo Jutra”.
Główne zagadnienia:
Oficjalna strona VI Wrocławskiego Sympozjum Pielęgniarek Operacyjnych: https://www.wspielop.pl/
Vicommi Media zaprasza do udziału w Kongresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (Kongresie POZ & AOS), który odbędzie się w dniach 16-17 maja w Hotelu Sound Garden w Warszawie: https://kongrespoz.pl/
Wspólnie z prof. dr hab. n. med. Katarzyną Życińską, kierownikiem Kliniki Reumatologii, Chorób Tkanki Łącznej i Chorób Rzadkich Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA, Beatą Ostrzycką, konsultant krajową w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego oraz dr n. med. Dorotą Szydlarską, kierownikiem Przychodni Medycyny Rodzinnej Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA tworzymy wyjątkową konferencję skierowaną do medyków POZ i AOS, mającą na celu wymianę doświadczeń w medycynie rodzinnej i specjalistycznej.
Tematyka:
– Nowe technologie w opiece zdrowotnej: od diagnostyki do monitorowania stanu zdrowia
– Opieka koordynowana i rola interdyscyplinarnej współpracy
– Zintegrowane systemy zarządzania zdrowiem pacjenta – jak poprawić współpracę POZ z AOS?
– Zarządzanie chorobami przewlekłymi w POZ
– Kompleksowe podejście do leczenia pacjentów z wielochorobowością
– Monitorowanie i leczenie pacjentów z przewlekłymi schorzeniami, takimi jak astma, POChP, choroby sercowo-naczyniowe
– Geriatria w POZ: zarządzanie opieką nad pacjentami z demencją, chorobą Alzheimera, problemami funkcjonalnymi
– Zdrowie psychiczne w podstawowej opiece zdrowotnej
– Zarządzanie stresem i wypaleniem zawodowym u pracowników POZ
Rejestracja: https://kongrespoz.pl/rejestracja/
Wielkimi krokami zbliża się największa konferencja paliatywna w Polsce – IV Ogólnopolska Konferencja „Odchodzić bez bólu”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-23 maja 2025 r. w Hotelu Sound Garden w Warszawie i zgromadzi ok. 450 uczestników z całej Polski.
W programie m.in.:
– Jak towarzyszyć sobie w perspektywie śmierci pacjenta w kontekście percepcji tanatopedagogicznej?
– Opieka wytchnieniowa w pediatrycznej opiece paliatywnej
– Samotność w hospicjum Empatia czy algorytmy?
– Kilka słów o wykorzystaniu AI w opiece paliatywnej
– Jak skutecznie zorganizować hospicjum perinatalne?
– Ból u chorych na nowotwór. Nie tylko jego leczenie jest problemem
i wiele innych fantastycznych tematów!
W cenie biletu:
– wstęp na panel dyskusyjny, wszystkie sesje naukowe i warsztaty
– udział w spotkaniu z gwiazdą
– materiały konferencyjne
– imienny certyfikat
– wstęp na wystawę nowoczesnych rozwiązań w opiece paliatywnej
– przerwy kawowe podczas 2 dni konferencji
– lunch 22.05.2025
– udział w największej konferencji opieki paliatywnej w Polsce i możliwość pozyskania nowych kontaktów oraz wymiany doświadczeń z ośrodkami z całej Polski.
Link do rejestracji: https://odchodzicbezbolu.pl/rejestracja/
Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie wraz z firmą Solventum zaprasza na bezpłatne szkolenie „Aktualne wytyczne i standardy postępowania w opiece nad dostępem naczyniowym”. Szkolenie odbędzie się 22 maja w godz. 12.00-15:00 w siedzibie OIPiP w Rzeszowie przy ul. Rymanowskiej 3. Zgłoszenia – tel. (17) 778 84 83, 608 340 558
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie zaprasza na XI Warszawską Konferencję Onkologiczną, która odbędzie się 20 maja w godz. 09:00-16:30.
IBF Group zaprasza na szkolenie on-line dla sektora medycznego „Ustawa o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta – obowiązki podmiotów leczniczych”, które odbędzie się 23 maja w godzinach 10:00 – 13:00.
Szkolenie jest dedykowane przede wszystkim:
– kadrze zarządzającej oraz reprezentantom szpitali i placówek medycznych,
– pracownikom jednostek leczniczych, zwłaszcza tym odpowiedzialnym za nadzór nad jakością i bezpieczeństwem pacjentów,
– wszystkim osobom zainteresowanym podnoszeniem standardów w ochronie zdrowia.
Plan szkolenia:
1. Wprowadzenie. Znaczenie jakości i bezpieczeństwa w systemie ochrony zdrowia. Kluczowe aspekty nowych regulacji prawnych.
2. Podstawy prawne i aktualne regulacje. Ustawa o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta – kluczowe założenia. Aktualny stan legislacyjny i planowane rozporządzenia. Omówienie najnowszych standardów jakości w ochronie zdrowia.
3. System autoryzacji i akredytacji podmiotów leczniczych. Autoryzacja placówek medycznych – wymagania prawne i proces uzyskiwania. Nowe zasady akredytacji w ochronie zdrowia – stan prawny i procedury.
4. Zarządzanie jakością i bezpieczeństwem. Wewnętrzny system zarządzania jakością – obowiązki i struktura.
Wskaźniki jakościowe – definicja, metody oceny i wdrożenie. System monitorowania zdarzeń niepożądanych: definicja i przykłady zdarzeń niepożądanych. Metody dochodzenia przyczyn źródłowych. Procedury monitorowania i minimalizacja ryzyka. Zarządzanie ryzykiem w działalności leczniczej:
narzędzia i strategie zarządzania ryzykiem.
Identyfikacja i ocena potencjalnych zagrożeń.
5. Przygotowanie do wdrożenia nowych regulacji. Checklista wdrożeniowa – spełnianie wymagań ustawowych. Wskazówki do wdrożenia ustawy o jakości i bezpieczeństwie pacjenta.
6. Dyskusja i podsumowanie. Praktyczne podejście do wdrażania i utrzymania systemu zarządzania jakością.
W ramach udziału w szkoleniu uczestnik otrzyma:
· dostęp do szkolenia/platformy w formie online,
· certyfikat uczestnictwa, wysyłany kurierem,
· możliwość konsultacji z ekspertem po szkoleniu.
Cena udziału w szkoleniu – 400 zł netto/os. zamiast 600 zł netto dla pierwszych 20 osób. Rejestracja: https://www.ibfgroup.pl/konferencje/szkolenie-online-ustawa-o-jakosci-w-opiece-zdrowotnej-i-bezpieczenstwie-pacjenta-obowiazki-podmiotow-leczniczych-23-maja-2025/rejestracja-na-szkolenie-uoj-23-05-2025.html
Polskie Centrum Edukacji zaprasza pielęgniarki i położne oddziałowe, kierowników i koordynujących na IX Konferencję Medyczną Kadry Zarządzającej „Bezpieczeństwo w pracy a zdrowie pracowników”, która odbędzie się w dniach 26-28 maja w Mrągowie.
W programie:
Szczegółowe informacje: www.pce.com.pl
Center for Medical Studies zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Ortopedii i Reumatologii. Głównym założeniem kongresu jest przekrojowa dyskusja na temat osiągnięć i wyzwań szeroko pojętej reumatologii, ortopedii, traumatologii – dziedzin medycyny skupujących się na diagnostyce, leczeniu operacyjnym i zachowawczym schorzeń, wad wrodzonych i nabytych, zapaleń, zakażeń, nowotworów oraz uszkodzeń i zmian pourazowych narządu ruchu, stawów, kości i tkanki łącznej. Medycyna sportu stanowi istotną część planowanej dyskusji ze względu na jej powszechny związek z codziennym życiem.
🗓️Kongres odbędzie się w sobotę 10 maja w godz. 9.00-15.00 w formie online na platformie Microsoft Teams.
⏰Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako prelegent? Zgłoś abstrakt swojej prezentacji do 29 kwietnia 2025.
💻Chcesz uczestniczyć w konferencji jako słuchacz? Zarejestruj się do 4 maja 2025.
Więcej informacji o konferencji (w tym formularze rejestracji) znajdziesz pod linkiem: https://fb.me/e/6kWEK8uzC
W dniach 29-30 maja w Bydgoszczy odbędzie się 1 Międzynarodowa i 10 Ogólnopolska Konferencja Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Angiologicznego. Konferencja organizowana jest przez Katedrę Pielęgniarstwa Zabiegowego
Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy i Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa
Angiologicznego. Ma charakter interdyscyplinarny i skierowana jest do
wszystkich zawodów medycznych zajmujących się angiologią, chirurgią ogólną i
naczyń, leczeniem ran ostrych (w tym chirurgicznych), przewlekłych (głównie
o etiologii naczyniowej) i powikłanych; żywieniem medycznym; ale przede
wszystkim do pielęgniarek. Głównym celem jest promocja pielęgniarstwa
specjalistycznego, w tym koncepcji pielęgniarki zaawansowanej praktyki
(Advanced Practice Nursing – APN) w zakresie angiologii i leczenia
ran. Zaprosiliśmy specjalistów m.in. z Europejskiego Towarzystwa Leczenia
Ran, którzy poprowadzą sesję nt. trudności i wyzwań w leczeniu ran
przewlekłych i odleżyn. Chcemy pokazać, jak pielęgniarstwo specjalistyczne
się rozwija i że posiada podstawy naukowe do wdrażania koncepcji
zaawansowanej praktyki.
Link do wydarzenia: https://www.termedia.pl/Konferencja-1ST-INTERNATIONAL-CONFERENCE-OF-THE-Intro,2447,33500.html
Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum organizuje II Ogólnopolską Konferencję dla lekarzy, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i pielęgniarek. Konferencja odbędzie się 23 maja w Auli Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przy ul. Jakubowskiego 2.
31 maja o godzinie 13.30 rozpocznie się pierwsza część tegorocznego cyklu webinariów dedykowanych położnym. Będzie to już 12-ta edycja spotkań, która w tym roku nosić będzie tytuł „Ginekologia i Położnictwo A.D. 2025 – co nowego?”
Webinarium będzie realizowane na żywo i będzie miało charakter w pełni interaktywny z możliwością zadawania pytań. Szczegóły spotkania oraz formularz do rejestracji dostępny jest na stronie wydarzenia lub po kliknięciu „ZAREJESTRUJ”
Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych serdecznie zaprasza na X Jubileuszową Ogólnopolską Konferencję Naukową PEDIATRIA I PIELĘGNIARSTWO PEDIATRYCZNE – NOWE WYZWANIA, która odbędzie się w dniach 15-17 czerwca 2025 roku w Hotelu Lake Hill Mazury Resort &SPA w Ostródzie. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: pspp@pspp.eu
6 czerwca 2025 r. w Kępnie odbędzie się III Konferencja Leczenia Nerkozastępczego. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń i rozmów o nowoczesnych metodach terapii. Tematem przewodnim wydarzenia będzie: „Od techniki do troski: podejście do pacjenta dializowanego”.
📍 Miejsce: Centrum Konferencyjne H. Kamiński, ul. Ks. P. Wawrzyniaka 34, Kępno.
⏰ Godzina: 9:00.
Rejestracja:
🔗 Formularz rejestracyjny: https://rejestracja.gradatim-sympozja.pl/uzytkownicy/rejestracja
📄 Program konferencji: https://gradatim-sympozja.pl/storage/files/kalendarium/K%C4%99pno/III%20Konferencja%20Leczenia%20Nerkozaste%CC%A8pczego%20program.pdf
W dniach 17-19 lipca na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się V Kongres Młodej Nauki. To wyjątkowa okazja dla młodych naukowców, aby zaprezentować wyniki badań, podzielić się swoimi tezami i nawiązać cenne kontakty naukowe. To wydarzenie o wyjątkowym, międzynarodowym charakterze, dzięki czemu co roku gromadzi setki młodych naukowców, studentów i doktorantów z Polski i zza granicy.
W zeszłorocznej edycji Kongresu udział wzięło aż 400 prelegentów z przeszło 80 ośrodków naukowych. Organizatorzy zapraszają do zgłaszania paneli (do 30 marca). Link do rejestracji: Rejestracja – Kongres Młodej Nauki
Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Zamościu zaprasza na II Ogólnopolską Konferencję dla Położnych 'ZDROWIE KOBIETY W OKRESIE TRANSFORMACJI MENOPAUZALNEJ, która odbędzie się w dniach 6-7 czerwca w Krasnobrodzie, Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy Natura, ul. Zamojska 23.
Program konferencji oraz informacje o rejestracji: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdNy_KLPN5-pwUHTvSXfdNBitx9KkeGoDP3HjKxti7I0uy0UQ/viewform
W dniach 28-29 maja w Hotelu Vienna House w Katowicach odbędzie się IX Ogólnopolskie Forum Zarządzających w Medycynie. W tegorocznej agendzie m.in.
Udział jest możliwy w 1 z 3 pakietów do wyboru:
I. Pakiet kompleksowy: udział w konferencji + część wieczorna + pokój 1 os. ze śniadaniem – 1499 zł brutto os.
II. Pakiet podstawowy+: udział w konferencji + część wieczorna – 999 zł brutto os.
III. Pakiet podstawowy: udział w konferencji – 599 zł brutto os.
Rejestracji uczestnictwa można dokonać:
I. Na stronie internetowej – https://ofzm.pl
II. Wypełniając załączony formularz zgłoszeniowy i następnie odsyłając go nam na biuro@mcbkonferencje.pl
III. W trakcie rozmowy telefonicznej pod numerem: 533-163-882.3
Zakażenia w praktyce – to temat konferencji tworzonej przez ekspertów Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych w Szczecinie.
Naszą misją jest szerzenie najnowszej wiedzy i popularyzacja dobrych praktyk w zakresie kontroli i leczenia zakażeń.
📍Spotkajmy się podczas jednodniowego wydarzenia naukowego w Szczecinie:
5 czerwca 2025 r., godz. 8:00 – 15:00, Hotel Dana, Hanza Tower Al. Wyzwolenia 50, Szczecin
👩⚕️Dla kogo?
Konferencja skierowana jest do lekarzy, pielęgniarek, mikrobiologów, diagnostów, farmaceutów, ratowników medycznych oraz wszystkich specjalistów zaangażowanych w profilaktykę i leczenie zakażeń.
📢 W programie:
Zakażenia uogólnione w ginekologii onkologicznej
Zakażenia szpitalne noworodków przedwcześnie urodzonych
Zakażenia związane z transfuzją krwi i jej preparatów
Odcewnikowe zakażenia łożyska naczyniowego – od teorii do praktyki
Zakażenia związane z dostępem naczyniowym u noworodków – istotny problem kliniczny
i wiele więcej!
Kontakt: kontakt@vicommi.pl
„Borelioza i choroby odkleszczowe – leczenie, zapobieganie, epidemiologia” – to temat szkolenia, które odbędzie się 26 czerwca w godz. 10:00-14:30 w Łaziskach Górnych, ul. Wodna 15. Kontakt: www.intermen.pl, tel. 502 519 784
14 czerwca 2025 r. w Hotelu Radisson Blu w Szczecinie odbędzie się 3. Edycja interdyscyplinarnej konferencji naukowo-szkoleniowej SOS 2025 – Synergia w Onkologii.
Konferencja, organizowana przez Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie i wydawnictwo Evereth Publishing, to spotkanie, którego celem jest omówienie wyzwań i najlepszych rozwiązań w zakresie opieki koordynowanej nad pacjentem onkologicznym. W interdyscyplinarnym gronie specjalistów wspólnie zastanowimy się, jak jeszcze lepiej pomóc pacjentom mierzącym się z trudną diagnozą, jaką jest choroba nowotworowa. Omówimy najnowsze strategie leczenia, nowoczesne narzędzia, a także metody kompleksowego wsparcia pacjenta. Podczas konferencji szczególnie skupimy się na następujących zagadnieniach:
· Ryzyka przedoperacyjne w onkologii
· Dobre praktyki w leczeniu nowotworów
· Nowoczesne podejście do personalizacji terapii onkologicznej
· Multidyscyplinarność i współpraca w leczeniu nowotworów
Spotkanie jest bezpłatne dla uczestników i skierowane do szerokiego grona specjalistów – lekarzy onkologów, chirurgów, radioterapeutów, lekarzy rodzinnych, specjalistów ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, przedstawicieli szpitali i placówek medycznych, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów, przedstawicieli organizacji pacjenckich.
Rejestracja: www.sos.szczecin.pl
Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe
Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku
w godz. 8.00-16.00,
w piątki w godz. 7.00-15.00
Sekretariat
Okręgowa Komisja Rewizyjna
Dział Prawa Wykonywania Zawodu
Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Pielęgniarek i Położnych
Okręgowy Sąd Pielęgniarek i Położnych