Konferencje i szkolenia

Firma ALLTUS Sp. z o.o., zaprasza do udziału w planowanych na rok 2025, kolejnych edycjach webinarów skierowanych do Położnych:

„Nowości w Ginekologii i Położnictwie – Webinarium dla Położnych 2025 Cz.I” – 31.05.2025 r. (niżej program)

„Nowości w Ginekologii i Położnictwie – Webinarium dla Położnych 2025 Cz.II” – 13.09.2025r.

Komitet Naukowy:
Prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, Prof. dr hab. n. med. Tomasz Paszkowski.

Strona www: https://www.alltus.pl/polozna-2025/

E-Położna 2025 cz.1 – PROGRAM

W dniach 17-19 lipca na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się V Kongres Młodej Nauki. To wyjątkowa okazja dla młodych naukowców, aby zaprezentować wyniki badań, podzielić się swoimi tezami i nawiązać cenne kontakty naukowe. To wydarzenie o wyjątkowym, międzynarodowym charakterze, dzięki czemu co roku gromadzi setki młodych naukowców, studentów i doktorantów z Polski i zza granicy.
W zeszłorocznej edycji Kongresu udział wzięło aż 400 prelegentów z przeszło 80 ośrodków naukowych. Organizatorzy zapraszają do zgłaszania paneli (do 30 marca). Link do rejestracji: Rejestracja – Kongres Młodej Nauki 

Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza do udziału w szkoleniu SYSTEMY OCENY SZPITALI – AUTORYZACJA I AKREDYTACJA, przygotowującym do wdrożenia systemów oceny jakości funkcjonowania szpitali. Termin: czerwiec-lipiec 2025

Formuła: hybrydowa – 40h wykładów online + 40h warsztatów stacjonarnych

Dla kogo: osoby odpowiedzialne za jakość, kadra zarządzająca, pielęgniarki naczelne

Koszt udziału: 2 500 zł

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

Zgłoszenia do 20 maja 2025 lub do wyczerpania limitu

Start rekrutacji: 5 maja 2025

Formularz rekrutacyjny:

https://forms.cloud.microsoft/e/axjscTP7dS

Więcej informacji i kontakt: ckpkm@ur.edu.pl | tel. 17 872 1267

szkolenie-Uniwersytet_Rzeszowski

W dniach 24-25 października w Jachrance pod Warszawą odbędzie się druga edycja Wspólnej Konferencji Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku oraz Sekcji Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. To wyjątkowe spotkanie naukowe, którego celem jest stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy, doświadczeń i nabywania nowych umiejętności w dziedzinach kardiologii sportowej i rehabilitacji kardiologicznej. W ramach wydarzenia zaplanowano szereg wykładów merytorycznych, a także zaproszono wybitnych ekspertów. W programie konferencji nie zabraknie również paneli dyskusyjnych, debat pro-kontra, warsztatów czy sesji przypadków klinicznych. Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie: https://wspolnaptk.pl/

konferencja-jachranka

Serwis edukacjapacjenta.pl zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Edukacja pacjenta jako skuteczne narzędzie potwierdzające fakty oraz obalające mity na temat szczepień”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, patronat merytoryczny Polskiego Towarzystwa Położnych. W szkoleniu swoją wiedzą dzieli się dr n. med. Ewa Duszczyk, pediatra.

Link do strony ze szkoleniem: https://www.edukacjapacjenta.pl/programy/elearning/827/edukacja-pacjenta-jako-skuteczne-narzedzie#pageMain

szczepienia-szkolenie

Polskie Centrum Edukacji zaprasza na I Wakacyjną Konferencję Pielęgniarek i Lekarzy – Prawo w medycynie, która odbędzie się 4 lipca w Warszawie. Tematyka:

  • współdziałanie personelu medycznego (lekarze, pielęgniarki, ratownicy) z organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości;
  • błąd organizacyjny;
  • dokumentacja medyczna oraz inne dowody w sprawach o błędy medyczne – jak ograniczać ryzyko odpowiedzialności prawnej;
  • bezpieczeństwo prawne personelu medycznego w podmiotach leczniczych;
  • jak sobie radzić z pacjentem psychiatrycznym.

Formularz zgłoszeniowy: I Wakacyjna Konferencja Pielęgniarek i Lekarzy – Prawo w medycynie – POLSKIE CENTRUM EDUKACJI

Polskie Centrum Edukacji zaprasza na VII Ogólnopolską Konferencję Pielęgniarek Medycyny Szkolnej „Prawo i profilaktyka w pracy pielęgniarek medycyny szkolnej”, która odbędzie się w dniach 1 – 2 lipca w Warszawie.

Blok prawny – Mateusz Kępa, prawnik, ekspert prawa medycznego. W latach 2015–2020 pełnił funkcję Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta.
Prawo w medycynie szkolnej, dokumentacja w medycynie szkolnej, dokumentacja elektroniczna, wady postawy u uczniów – Damian Moszczyński, fizjoterapeuta.
Ataki paniki u uczniów jako niepokojące sposoby radzenia sobie z trudnościami – Adrianna Chmielewska psycholog, terapeuta TSR, oligofrenopedagog, psycholog szkolny i przedszkolny z 13 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Rozpoznawanie wskaźników przemocy wobec dzieci i młodzieży: rola pielęgniarki szkolnej w interwencji i wsparciu – mł. insp. w st. spoczynku, mgr Urszula Cur. Od 1997 do 2019 roku pełniła funkcję psychologa policyjnego w Komendzie Głównej Policji oraz Centralnym Biurze Śledczym Policji.
Samookaleczenia – przyczyny i rozpoznanie – mgr Urszula Cur
Dziecko z cukrzycą w szkole – Małgorzata Świdzińska, pielęgniarka specjalistka medycyny zachowawczej, edukatorka w cukrzycy, pielęgniarka szkolna.
Trudne rozmowy z rodzicami – Anna Daria Nowicka, socjolog, trener coach, członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej.
Jak przygotować atrakcyjną prezentację multimedialną i interesująco ją przedstawić – Jędrzej Dudkiewicz, dziennikarz.
Internet najszybsze narzędzie do wyszukiwania informacji o sprzętach medycznych przydatnych w gabinecie szkolnym – Piotr Guzowski, dyrektor ds. projektów, Medipment.pl.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej: www.pce.com.pl 

📅 25–26 września 2025 r. | Uniwersytet Gdański
Uniwersytet Gdański ma zaszczyt zaprosić do udziału w jednej z najważniejszych interdyscyplinarnych debat naukowych poświęconych ochronie zdrowia w Polsce.

Tegoroczna, III edycja Konferencji, zgromadzi wybitnych przedstawicieli świata nauki, prawa, bioetyki oraz zarządzania w ochronie zdrowia, którzy wspólnie podejmą refleksję nad najbardziej aktualnymi i wymagającymi tematami współczesnego systemu opieki zdrowotnej.

📌 Zakres tematyczny obejmuje m.in.:
• odpowiedzialność karną, cywilną i zawodową przedstawicieli zawodów medycznych,
• regulacje dotyczące funkcjonowania podmiotów leczniczych,
• wyzwania prawne i etyczne wynikające z rozwoju nauk biomedycznych,
• zarządzanie instytucjami ochrony zdrowia w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu prawnym i społecznym.

👥 Wśród prelegentów: uznani teoretycy i praktycy prawa medycznego, eksperci bioetyki, przedstawiciele świata nauki i menedżerowie systemu ochrony zdrowia.

🖋 Rejestracja:

https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx…

🌐 Strona wydarzenia: www.prawomedyczne.ug.edu.pl

W dniach 10–11 października w Warszawie odbędzie się pierwsze w Polsce Forum Opieki Zintegrowanej – ogólnopolska konferencja naukowo-edukacyjna, która po raz pierwszy w tak szerokim ujęciu podejmuje temat opieki zintegrowanej.

Wydarzenie zgromadzi ponad 400 lekarzy, pielęgniarek oraz menadżerów placówek medycznych z całego kraju. Organizatorem Forum jest Vicommi Media oraz Zakład Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, a jego znaczenie potwierdzają uzyskane patronaty honorowe, których udzielili: Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Senacka Komisja Zdrowia, Federacja Porozumienie Zielonogórskie, Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz Zakład Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Bogaty program merytoryczny, w tym m.in.:

• Koordynowana opieka nad pacjentem z wielochorobowością
• Nowe modele współpracy między POZ, AOS i opieką szpitalną
• Rola pielęgniarek i farmaceutów w systemie opieki zintegrowanej
• Praktyczne aspekty pracy zespołów interdyscyplinarnych
• Geriatria, choroby przewlekłe i zdrowie psychiczne – wyzwania i dobre praktyki
• Nowoczesne technologie wspierające opiekę nad pacjentem
• Wystąpienia wybitnych ekspertów, prezentacje badań i studiów przypadków
• Warsztaty praktyczne prowadzone przez doświadczonych specjalistów
• Dostęp do wystawy innowacyjnych rozwiązań
• Networking i wymiana doświadczeń między środowiskami medycznymi

🎫 W cenie biletu:
✔ Udział we wszystkich wykładach i warsztatach
✔ Imienny certyfikat z punktami edukacyjnymi
✔ Dostęp do wystawy innowacyjnych rozwiązań
✔ Nielimitowane przerwy kawowe
✔ Lunch w formie bufetu (dzień pierwszy konferencji)

Rejestracja: www.forumoz.pl

forum_opieki_zintegrowanej

Wojewoda Śląski oraz Zespół ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego działający w ramach Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach
zapraszają
do udziału w XXII Ogólnokrajowej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej
„Żywienie enteralne i parenteralne ” oraz 
XVI Ogólnokrajowej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej „NOMED 2025”,
które odbędą się 26 września w budynku Politechniki Śląskiej, ul. Krasińskiego 8
w Katowicach.

Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne.
Uczestnicy otrzymają certyfikat (punkty edukacyjne). Liczba miejsc limitowana. Zgłoszenia do uczestnictwa należy dokonać przez wypełnienie karty zgłoszenia i nadesłanie jej listownie do dnia 16.09.2025 roku na adres:
Iwona Woźniak
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
ul. Francuska 20-24, 40-027 Katowice
z dopiskiem „Konferencja 2025”

Program XXII Konferencji Żywieniowej- 26-09-25

karta_zgłoszeniowa_26.09.2025 r.

Vicommi Media zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji Akademia Kontroli Zakażeń, która odbędzie się w dniach 25–27 września w hotelu Sound Garden w Warszawie.

To jedno z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych w Polsce poświęconych diagnostyce, kontroli i leczeniu zakażeń. Program został opracowany z myślą o lekarzach, pielęgniarkach, diagnostach laboratoryjnych, epidemiologach i specjalistach ds. zapobiegania zakażeniom, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego.

Dlaczego warto wziąć udział?
Kompleksowy, aktualny program obejmujący m.in.:
🔹 Analityka medyczna w służbie diagnostyki zakażeń szpitalnych
🔹 Racjonalna antybiotykoterapia
🔹 Prewencja zakażeń na bloku operacyjnym
🔹 Zapalenia płuc
🔹 Pierwotne i wtórne zakażenia krwi
🔹 Wybrane aspekty szpitalnych inwazyjnych zakażeń grzybiczych
🔹 Sterylizacja medyczna
🔹 Higiena i epidemiologia szpitalna
🔹 Zakażenia skóry i tkanek miękkich – trudne sytuacje w diagnostyce i leczeniu szpitalnym
🔹 Nowoczesne rozwiązania w profilaktyce, kontroli i leczeniu zakażeń

W cenie biletu otrzymasz:

  • Udział w wykładach i warsztatach
    Imienny certyfikat z punktami edukacyjnymi
  • Dostęp do wystawy innowacyjnych rozwiązań
  • Nielimitowane przerwy kawowe
  • Lunch w formie bufetu (dzień drugi konferencji)

Rejestracja: Akademia Kontroli Zakażeń | Najważniejsza konferencja o zakażeniach w Polsce

OIPiP w Rzeszowie

Jeśli masz do nas pytania to napisz

Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe

Napisz do nas

OIPiP Rzeszów

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.