Podkarpacki NFZ zachęca do udziału w bezpłatnych akcjach profilaktycznych

Podkarpacki NFZ zainicjował wczoraj cykl spotkań profilaktycznych. Wszystkie rozmowy i badania są darmowe, nie wymagają rejestracji ani skierowania. 
– Przyjdźcie, zróbcie badania i powiedzcie innym, że profilaktyka nie boli, ale może uratować życie. Zdrowie samo do nas nie przyjdzie. Trzeba o nie zadbać, trzeba o nim myśleć nie tylko wtedy, gdy szukamy pomocy medycznej, ale przede wszystkim wtedy gdy jesteśmy zdrowi – zachęca Rafał Śliż, rzecznik Podkarpackiego NFZ. I podkreśla, że tylko wtedy profilaktyka ma sens, gdyż pozwala wykryć chorobę na tak wczesnym etapie, gdy nie daje ona żadnych zewnętrznych objawów.

Spotkania odbywają się w Rzeszowie w siedzibie NFZ przy ul. Zamkowej 8. Wczoraj eksperci NFZ oraz  Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie dzielili się wiedzą na temat chorób zakaźnych i szczepień ochronnych.

W czwartek, 18 stycznia w godzinach 9:30 – 11:30
ekspert z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Analityk medyczny i Dietetyk kliniczny, na podstawie przeprowadzonego badania poziomu cukru we krwi, udzielą konsultacji, omawiając zasady zdrowego odżywiania w zakresie działań profilaktycznych chroniących przed zachorowaniem na cukrzycę. Na wydarzenie zaproszono również specjalistów z Instytutu Podologicznego, ponieważ u osób z problemami diabetologicznymi często występującym powikłaniem jest stopa cukrzycowa.  

24 stycznia (środa) w godzinach 10 – 12 psychodietetyk będzie udzielał informacji na temat doboru właściwych produktów żywieniowych, naturalnie wspierających odporność, a także aktywności fizycznej.

25 stycznia (czwartek) w godzinach 12 – 15 odbędzie się spotkanie poświęcone niedosłuchowi. Każda zgłaszająca się osoba będzie miała możliwość skorzystania z bezpłatnego badania słuchu. 

29 stycznia (poniedziałek) w godzinach 12 – 14
odbędzie się spotkanie poświęcone zdrowiu kobiet, a w szczególności profilaktyce raka piersi. 

– Każde ze spotkań to również okazja do rozmowy z naszą konsultantką na stanowisku profilaktycznym: informacje o programach profilaktycznych realizowanych przez NFZ
informacje o programie „Profilaktyka 40 Plus”, promowanie stron internetowych, Diety NFZ, Akademia NFZ oraz Pacjent.gov, udzielanie informacji na temat aplikacji mojeFizjo+ i mojeIKP, pakiet ulotek dotyczących profilaktyki – dodaje Rafał Śliż.

 

Podkarpacki NFZ zaprasza na spotkania

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.