Zapraszamy panie z Rzeszowa do udziału w programie MAMMA MIA. BĘDĘ MAMĄ!

Zapraszamy MIESZKANKI Rzeszowa – kobiety w ciąży do udziału w projekcie Mamma Mia. Będę Mamą! Celem tej inicjatywy jest propagowanie praktycznej i merytorycznej wiedzy, którą przyszłe mamy wykorzystają podczas ciąży, porodu, w połogu oraz dalszych etapach rozwoju dziecka w warunkach wolnych od przemocy domowej. W realizacji projektu uczestniczy Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie, która w tym celu zawarła porozumienie o współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Uczestniczki projektu wezmą udział w: 3 warsztatach stacjonarnych, 3 treningach stacjonarnych, 3 wykładach on- line, 5 spotkaniach kręgu kobiet z pracownikiem zespołu ds. przeciwdziałania przemocy domowej i psychologiem oraz w sesji fotograficznej, tzw. brzuszkowej, dla każdej przyszłej mamy z profesjonalnym fotografem.
Szukacie odpowiedzi na nurtujące pytania? W naszym projekcie otrzymacie rzetelną wiedzę przekazaną przez wykwalifikowanych profesjonalistów z którymi można będzie porozmawiać na każdy temat. Co jest normą po porodzie, a co nie, kiedy wybrać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego, jak się odżywiać, aby dziecko było zdrowe i aby po ciąży czuć się dobrze we własnym ciele, jak się przygotować do porodu, jaka jest rola osoby towarzyszącej w trakcie ciąży i porodu i.t.p.

Zachęcamy również do uczestnictwa w treningach , które poprowadzą: doradca laktacyjny, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego; pielęgniarka środowiskowa/ratownik medyczny (pierwsza pomoc dla bobasa/ szczepienia); doradca chustonoszenia (noszenie w chuście – jak to robić bezpiecznie).

W ramach trzech warsztatów on- line lekarz ginekolog -położna omówi nowoczesne metody diagnostyki prenatalnej, co można, a czego nie można będąc w ciąży, natomiast położna przedstawi dobroczynne korzyści dla dziecka i matki wynikające z karmienia piersią.
Ważnym elementem wsparcia uczestniczek są spotkania edukacyjne przy filiżance herbaty z kobietami w ciąży w celu wymiany spostrzeżeń i doświadczeń, a także poczucia przynależności do grupy, która przeżywa podobną sytuację życiową – wsparcie w kręgu kobiet w towarzystwie psychologa oraz pracownika zespołu ds. przeciwdziałania przemocy domowej, które ma na celu wczesne rozpoznanie sytuacji kryzysowej i zaradzenie jej, oraz wskazanie, gdzie szukać pomocy, jak pozyskać wiedzę na temat budowania dobrych relacji w rodzinie i tworzenia prawidłowych warunków dla rozwoju dziecka w domu wolnym od zjawiska przemocy domowej.

plakat_mops_rzeszow

informacja_o_projekcie

regulamin_uczesrnictwa_w_projekcie_socjalnym_MMM

formularz_zgłoszeniowy

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.